Te mooi om waar te zijn?
Begin dit jaar heb ik een verhaal gepost over dat ik twee keer flink ben opgelicht. Via datingfraude en via beleggingsfraude. Ik wil het nu even over het laatste hebben. In 2004 kocht ik één hectare tropische bomen (hardhout) aan. De bomen werden geplant in Costa Rica en er was zelfs een schooltje voor de kinderen van het Costaricaanse personeel gebouwd. In het begin kreeg ik mooie brochures en nieuwsbrieven. Ik gaf zelfs een interview voor een advertentie van de organisatie in National Geographic. Die naam klinkt toch vertrouwenwekkend, niet? Je kon ook de percelen van je aangeplante bomen gaan bekijken in Costa Rica. Volgens mij kregen we zelfs korting op de reiskosten, als ik het me goed herinner. Fantastisch allemaal! Na verloop van tijd echter veranderde de naam(!) van de organisatie en ging het kantoor naar Luxemburg. Dat vond ik vreemd. Maar, dacht ik, die bomen zijn geplant en die groeien wel. En toen werd mij plotseling (ergens in 2018) gevraagd of ik mij wilde laten uitkopen of dat ik door wilde gaan. Natuurlijk wilde ik doorgaan, want ik zag deze belegging als een extraatje bovenop mijn pensioen. De bomen zouden pas in 2025 gekapt worden. Toen werd het na een tijdje helemaal stil. De organisatie was niet meer te bereiken. En ik was al mijn geld weer kwijt. (Ik had ook al veel geld verloren via die datingfraude.)
Wie schetst mijn verbazing toen ik vorige week een e-mail kreeg met daarin het voorstel deel te nemen aan een Zoom met Lars Olofsson. Wie is Lars Olofsson zul je vragen? Nou ik kende hem ook niet. Nooit van gehoord. Het volgende vertelde hij over zichzelf. Hij was in zijn arbeidzame leven advocaat en ging zich na zijn pensioen vervelen. Hij zette een team van vrijwilligers op en ging zich toen richten op grote fraudezaken. Zo heeft hij de slachtoffers van Jeffrey Epstein een goede schadevergoeding bezorgd en heeft hij zich gestort op de Juicy Fieldsfraude, waarover binnenkort een documentaire verschijnt. Ik heb een paar interviews met Lars Olofsson bekeken op YouTube. Mijn zoon vertrouwt het niet. (Is natuurlijk bang dat mama weer belazerd wordt! Snap ik.) Maar ik heb de gok gewaagd en €150,- overgemaakt. Ik heb niets te verliezen, want nu heb ik ook niks te verwachten van die organisatie. Voor dit bedrag, die 150 euro, gaat Lars met zijn team aan het werk voor alle slachtoffers van dezelfde organisatie, zegt hij. In dit specifieke geval gaat het om meer dan driehonderd mensen! Zijn werkwijze heeft hij ook uitgelegd. Hij kan de oplichters niet pakken, maar hij verhaalt het geld op de zogenaamde facilitators. Dat zijn partijen als banken, mediaconcerns,…etc. die willens en wetens meegewerkt hebben aan de fraude. Zij willen hun goede naam niet verspelen en betalen.
Hoort dit verhaal nou thuis in de categorie: te mooi om waar te zijn? Kan iemand mij meer vertellen over Lars Olofsson? Heeft er iemand al ervaring met hem opgedaan? Ik hoor het graag. Wordt vervolgd!
14 Reacties
Ik zit in het zelfde schuitje als jij, ik heb begin 2000 ook een paar hectares teakbomen gekocht van terra vitalis.
Het leek idd een verantwoorde investering en ze speelden het goed op het menselijke vlak.
Een schooltje bouwen voor kinderen, arbeiders uit de buurt voor een eerlijke salaris enz.
Zelfs hebben ze nog de F-1 gesponsord, met een kreet CO2 neutraal of zoiets.
Toen ging Terra vitalis failliet en ik dacht toen al dat ik mijn geld kwijt was, maar CATF was de redding, achterna een tweede groep oplichters die ons geld, belegd in bomen, op slinkse wijze afpakte.
Ja en nu Lars Olofsson, geen idee waar ik die man moet plaatsen.
Ik heb ook 150 euro betaald en krijg wekelijks een mail over zijn werkzaamheden en voortgang.
Maar het gaat tot nu toe alleen maar over juicy fields en over de rechtzaak tegen de Zweedse krant Svd.
Helaas nog niets over onze zaak en of we nog ooit iets terug zien van onze investering.
Je kunt geen negatieve dingen van hem vinden op internet, alleen de Zweedse krant Svd schreef over hem en die gaat hij nu voor de rechtbank slepen.
Ik denk niet dat we iets terug zien van het geld, ik zie het een beetje als een loterij; je koopt een lot voor 150 euro en misschien krijg je extra geld. Sterkte.
Dus jij ook?! Dankjewel voor je reactie en je verhaal. We zijn met rond de 600 gedupeerden, als ik het goed begrepen heb. Inderdaad, afwachten maar. Ik heb ook geen idee waar het toe leidt.
Jij ook sterkte!
Vriendelijke groet, Hans
Bedankt voor je reactie en je onderzoek! Het blijft moeilijk iemand te vertrouwen in dezen. Heb ik ook last van. Ik ga er geen cent méér aan uitgeven dan die 150 euro. Ik heb van iemand een website gekregen waarop je kunt vragen of het scam is of niet. Daar kwam het bedrijf van Lars Olofsson vooralsnog niet negatief uit: scamadvisor.com/ checkwebsite.
Ik ben benieuwd hoe hij gaat aantonen dat banken etc. willens en wetens meewerken. Zeker als je zelf geld hebt overgemaakt. In mijn geval heeft mijn bank uitgelegd dat ze heel veel kunnen zolang er transacties binnen Nederland hebben plaatsgevonden en zelfs dan zijn ze aan regels en wetten gebonden. Als het om een buitenlandse bank gaat wordt het veel lastiger, zoals in mijn geval. Zij zijn wel op de hoogte, en weten dat het geld is overgemaakt naar een andere rekening, wie de eigenaar is etc. maar mogen dit niet doorgeven aan mijn bank en ze mogen kennelijk ook niet zomaar actie ondernemen. Alleen de politie mag deze informatie opvragen. Het is een heel gecompliceerd iets kennelijk. Maar dat zal hij als advocaat weten. Ik ken hem niet, ben heel benieuwd!
Bedankt voor je reactie! Ja, wereldwijd zijn er zoveel oplichtingszaken. Het is een lucratieve business...dus als je geen last hebt van je geweten kan je op die manier veel geld verdienen. Lars vertelde in die Zoom dat hij de daders niet kan pakken. Ze gaan heel geraffineerd te werk, die boeven. Hij werkt wel samen met de politie, zei hij.
Mijn datingfraudegeld ging naar Maleisië. Einde verhaal. Net als bij jou dan. Maar het geld van de aandelen is, dacht ik, via een Nederlandse Bank gegaan.
Ben ook heeeeel benieuwd!
Bedankt voor je reactie! Nou ik snap je wantrouwen helemaal hoor. Ik krijg er ook een beetje buikpijn van. Zo van, dit is toch niet weer een oplichter he?! Maar ik wil blijven geloven dat er meer mensen zijn die streven naar een rechtvaardige wereld. En hopelijk is Lars Olofsson er een van!
Je hebt helemaal gelijk, het zijn machtige organisaties die wereldwijd fraude plegen. Daarom pakt Lars Olofsson niet de boeven aan maar benadert hij de facilitators. Dat is zijn werkwijze. De echte criminelen zijn niet te pakken. Zij werken met stromannen. Lars vertelde ook weer dat ze zo slim zijn in hoe ze het aanpakken dat hij in zijn klantenbestand van slachtoffers zelfs hoge politiefunctionarissen heeft zitten! Dus kun je nagaan.
Ik heb met diverse mensen hierover gesproken. Bedankt voor je tips!
Het blijft altijd gevaarlijk, want je wilt je geld zooo graag terug. Partner houdt me ook bij de les hoor. Geen zorgen over mij. Ik houd het bij die 150 euro. Zeker weten!