Contact met lotgenoten op themadag
Afgelopen zaterdag werd in Utrecht de Dag voor de Nabestaanden na Zelfdoding gehouden. In de ochtend was er een interessant informatief programma. Zo kregen we een kijkje in het hoofd van iemand met suïcidale gedachten.
Ik vond dat heel indrukwekkend, omdat ik hierdoor beter ging begrijpen wat er bij mijn vriendin mis is gegaan. Ook na zes jaar blijft dit iets wat nog helpt bij de verwerking.
En dat herkennen en daarmee een plekje geven was ook in de middag zichtbaar. Nabestaanden gingen met elkaar in gesprek. Het blijft bijzonder hoeveel paralellen er ook toen weer zichtbaar werden. En hoe we elkaar daarmee kunnen helpen. Het laat de kracht van lotgenotencontact zien.
Een aantal van jullie was er die dag ook. Hopelijk denken jullie ook met een goed gevoel aan die dag terug! Ik zal er volgend jaar in ieder geval weer bij zijn. Het blijft goed om op deze manier aan de verwerking van het verlies te blijven werken.
Wil je zelf ook in contact komen met anderen? Er zijn weer nieuwe bijeenkomsten gepland: https://www.slachtofferhulp.nl/emotionele-hulp/contact-met-lotgenoten/?id=2d3db4ea-9637-4500-8693-bcba7ee2f4f2&blockid=24362&pageid=32873&step=1
1 Reactie