Overslaan en naar de inhoud gaan
Terug naar Voor slachtoffers van seksueel misbruik

Aangifte: spanning rondom zaak

Voor mij voelt het heel terecht dat degene die mij dit heeft aangedaan, gestraft wordt. Het idee van rechtvaardigheid en erkenning is zo belangrijk voor me. Tegelijkertijd weet ik dat de realiteit anders is: de kans is klein en het proces duurt lang.

Ik ben bang dat, wat de beslissing ook wordt, alles op dat moment instort. Maar ik ben ook moe van het wachten, van dat lange proces.

Onlangs hoorde ik dat iemand niet wil getuigen. Dat deed iets met me; ook al begrijp ik dat het persoonlijke redenen heeft, het voelde als een afwijzing. Alsof alles wat ik probeerde op te bouwen nog fragieler wordt, en de kans op rechtvaardigheid kleiner lijkt.

Ik wou dat ik er niet zoveel waarde aan hechtte, dat ik er niet zoveel mee bezig was. Maar de waarheid is dat dit heel veel voor me betekent. Het houdt me gespannen en angstig, en ik merk dat het zwaar is om daarmee om te gaan.
 

Bezig met laden...

5 Reacties

02 september 2025 (bewerkt)
beste Evyxx,

Dit klinkt misschien hard om te horen, ik begrijp je gevoel volledig omdat ik dat zelfde gevoel ook heel lang had, maar ik spreek uit ervaring:
Dat je dader gestraft wordt, of niet, hoe hoog of hard te straf zal zijn, al dan niet, dit alles zal je geen beter gevoel geven. Het helpt niet om te helen. Je denkt dat het rechtvaardig zal voelen, dat het oplucht, je hoopt dat het helpt om alles achter je te laten, maar dat zal niet zo zijn. Helaas.
Er is geen rechtvaardigheid voor wat je is aangedaan. Jij bent de enige die je zelf kunt helen. Geen enkele omstandigheid of gebeurtenis buiten je zal daar aan bij dragen. JIJ hebt daar de verantwoordelijkheid voor.

Hoe eerder je dat beseft en er zoals je zelf al zegt niet te veel waarde aan hecht, hoe beter het zal zijn voor je helingsproces.
Ik zeg absoluut niet dat hij niet zal moeten boeten voor wat hij je heeft aangedaan, want dat zou echt wel moeten. Maar helaas krijgen daders een veel te lage straf, als ze al een straf krijgen en dan zal je nog meer teleurgesteld zijn en misschien daar nog meer pijn door ervaren.
Dus laat laat het los, en werk aan je zelf en je proces van heling.
Sterkte en succes
02 september 2025
Dankjewel, heel lief!
Ja, ik ben zelf ook bezig met mijn heling proces

Het zou zo fijn zijn na alle mensen die zeggen dat ik een leugenaar ben en alles om te kunnen laten zien van/. Kijk het was echt. Maar ik weet uit ervaring van een zaak in mijn tienerjaren rondom een vriend die meiden had misbruikt en mij ook heeft aangerand, dat het perspectief van mensen en de dader echt 0 veranderd. Ze kijken ons nogsteeds boos aan alsof we leugenaars zijn.

Dus is het gevoel, wat ik zo graag zou willen: die erkenning. Vs de realiteit, dat die niet gaat komen. Heel verdrietig.

Bedankt voor je woorden en ik zal inderdaad op mijn heling blijven richten.
Standaard profielafbeelding
Rio
02 september 2025
Wat vreselijk om te horen dat je getuigen niet mee wilt werken. Ik kan heel goed invoelen wat dat met je zou doen aangezien ik ook in deze situatie heb gezeten waarin iemand bij mij ook twijfelde. Uiteindelijk koos diegene gelukkig wel voor de morele weg en dit was voor mijn gevoel alleen al zo belangrijk. Over 2 dagen, na 2,5 jaar wachten; zal dan nu ook eindelijk de zitting plaatsvinden voor mijn zaak. Het was een lang frustrerend en ontmoedigend proces, waarin ik zelf nog vaak heb getwijfeld of het dit nou allemaal wel waard is. Over 2 dagen en de 2 weken erna zal ik het weten.

Ergens voelt het goed om op een bepaalde manier in ieder geval te proberen voor je eigen recht op te komen. Fok die persoon die jou dit heeft aangedaan! Samen gaan we ze allemaal opruimen, en dit is helaas de enige (legale ) weg! Veel kracht en liefs aan jou! De weg naar heling is zwaar met een heleboel omwegen en hobbels.
02 september 2025
Ja, het doet me meer dan ik zou willen. Het is echt een hele goede vriendin, maar ze doet het niet omdat het niet goed met haar gaat en ze heeft er veel moeite mee..

Ik hoop heel erg voor jou voor gerechtigheid!! Echt heel erg.
Laat je weten wat er uit komt?

Ja ik denk niet dat ik ooit spijt zou hebben van mijn aangifte, maar het doet pijn dat het niet beter geregeld is!! En indd voor je eigen recht uitkomen. Een fok jullie naar iedereen die zegt, blijf stil. Dat is het voor mij alleen al waard

Veel succes
02 september 2025
En als je nog dingen hebt die je dor deze tijd hebben geholpen om het proces door te komen , hoor ik het graag