Mishandeld door ex, geen verder onderzoek door politie.
Na een enorm proces schrijf ik nu hier mijn verhaal. Ik had alle vertrouwen in ons rechtsysteem en ik had gehoopt dat mijn verhaal gehoord zou worden door de maatschappij echter blijkt het tegendeel waar.
Een korte voorgeschiedenis;
13 jaar geleden begon de relatie met mijn ex. Uiteindelijk zijn we 12 jaar samen geweest, waarvan 6 jaar getrouwd. De eerste mishandeling vond plaats toen we 2 jaar samen waren. En uiteindelijk heb ik 10 jaar in een geweldadige relatie gezeten waarbij ik meerdere keren gewurgd ben geworden. Verder ben ik ook psychisch mishandeld geworden en werd vaak de schuld van de mishandelingen in mijn schoenen geschoven. Ik had aanleiding tot de ruzies gegeven en hem uitgelokt.
Vorig jaar april escaleerde het extreem tussen ons. Dusdanig dat mijn ex mij opnieuw wurgde. Dit keer ging ik ook volledig out. Nadat ik volledig out was gegaan heeft hij me ook nog in elkaar geslagen met grote blauwe plekken op mijn been en gezicht tot gevolg. Dit was voor mij de druppel, en die avond besloot ik bij hem weg te gaan. Ik kon gelukkig bij een vriend terrecht. Op dat moment begon de hele rollercoaster van een scheiding en voor mijn eigen veiligheid kon ik ook niet meer thuis wonen. Mijn ex heeft hierbij nooit het aanbod gedaan om in het huis te wonen, ik moest maar vertrekken.
De scheiding is ook een moeilijk proces geweest met een hoop manupulatie en kleine mishandelingen die helaas geen sporen hadden achtergelaten. Wel heb ik tijdens de scheiding meerdere keren 112 gebeld omdat ik niet veilig was en bedreigd werd. Nadat de rust iets meer in mijn leven was weeder gekeerd en ik ook een gesprek met veilig thuis had gehad heb ik besloten om in november vorig jaar aangifte te doen van mishandeling. Tijdens de aangifte werd gevraagd naar mijn hele relatie en de diverse mishandelingen. De laatste mishandeling is uitgebreid opgenomen in de aangifte.
Tijdens dit proces heb ik meerdere getuigen aangedragen om te horen. Helaas was er van de mishandeling geen fysiek bewijs omdat ik op dat moment door een grote rollercoaster ging en nog steeds gemanipuleerd werd door mijn ex. Steeds vaker lees en hoor ik over deze patronen. Ondertussen ben ik er van overtuigd dat als ik in de relatie was gebleven dat ik er misschien nu nier meer zou zijn geweest.
Recent heb ik via de mail vernomen dat de politie het onderzoek naar mijn mishandeling heeft stop gezet. Geen enkele van mijn getuigen is gehoord. En ook geen persoonlijk telefoontje om te laten weten waarom dat het onderzoek is stopgezet. Alleen een automatisch mailtje met de woorden: "Er zijn geen getuigen en/of te weinig fysiek bewijs".
Ik heb het afgelopen jaar heel hard gevochten om mezelf weer 'on track' te krijgen. Ik heb hulp gezocht op diverse plaatsen en iedere keer voelt het alsof ik van het kastje naar de muur word gestuurd. Ik had gehoopt dat het systeem voor mij als slachtoffer een hulp zou zijn, echter werkt het nu juist averechts. Opnieuw word ik niet gehoord en word mijn verhaal onder de tafel geveegd. Dit kan toch niet de bedoeling zijn in onze maatschappij?
5 Reacties
Hier hetzelfde meegemaakt. Maar hulp. 0,0. Je kan beter in de VS wonen want daar worden tenminste wel mensen opgepakt en berecht.
Ik zag als hulpverlener tijdens werk bij een cliënt innde achtertuin een boom in zijn eigen tuin omgezaagd worden door de buurman. Foto van zelfs. Antwoord. Te weinig getuigen!
Ik denk dat er behoorlijk veel dossiers zeer onzorgvuldig gesloten worden. Zoek een goede advocaat/jurist die je kan ondersteunen dat helpt enorm. Slachtofferhulp kan ook helpen hierbij.
Ik weet niet of je ex je nog steeds lastig valt maar als het om bewijs gaat. https://evisafe.nl/ is een app mede ontwikkeld door mensen die soortgelijke situaties hebben meegemaakt om te ondersteunen.
Ik herken het ook.
Uiteindelijk hebben ze mijn zaak, na veel gedoe, toch opgepakt. Terwijl die in eerste instantie al na een week werd gesloten.
Maar door een slachtofferadvocaat die er voor mij in is gedoken, kwam er toch nog een vervolg.
Ik weet niet of jij al hulp hebt van zo iemand, of van Slachtofferhulp, maar misschien kan dat helpen in het contact met de politie.
Tijdens mijn verklaring ben ik ook slecht behandeld. Mijn advocaat heeft dat aangekaart bij de mensen die mijn zaak nu behandelen.
Misschien is er ook voor jou nog een weg in.
Helaas heeft het systeem weinig te maken met erkenning krijgen.
Het gaat vooral om of iets juridisch te onderbouwen is.
Maar dat zegt niks over hoe heftig het voor jou is geweest. Alleen maar of er genoeg bewijs is.
En zo komen helaas veel plegers ermee weg. En dat is onrechtvaardig, het is heel krom. En tegelijkertijd machteloos.
Je verdient het om erkend te worden. Om gehoord te worden.
Wat je hebt meegemaakt is ontzettend heftig.
En het is extra pijnlijk dat je die erkenning niet krijgt op de plek waarvan je dat juist had gehoopt. Ik denk wel dat het heel sterk van je is dat je het wel hebt gedaan, dat je je hebt uitgesproken. Dat je weg bent gegaan, jezelf ‘on-track’ hebt gekregen. Laat dat, ondanks hoe het systeem kan zijn, niet van je roven.
Ik heb art 12 gestart, al maanden in afwachting, niemand biedt mij en mijn dochter van 6 bescherming, zeker de politie niet. Wij kunnen ook niet meer thuis zijn, ik moet nog een zware operatie, mijn ex heeft toegegeven zwaar geweld te hebben gebruikt, maar zelfs de front office voor klachten over de politie weigert mijn verhaal in behandeling te nemen.
Het systeem is groot onderdeel van dit probleem.
Walgelijk, onvoorstelbaar en verwoestend.
Ik zal doorvechten voor een betere toekomst voor mijn dochter en mij en allen die in die dit meemaken!