Radar, Tinder en andere sites
Hoi allemaal,
Gisterenavond op Radar gezien en wil graag onderstaande met jullie delen.
‘Uit cijfers van de Fraudehelpdesk blijkt dat er in 2024 156 meldingen van deze vorm van fraude zijn gemaakt, en daarmee 3,5 miljoen euro buit is gemaakt. Dat is een flinke stijging ten opzichte van 2023, toen er 68 meldingen waren. Voor 2025 stond de teller op 175 meldingen, wederom met een schade van 3,5 miljoen euro.’
https://radar.avrotros.nl/artikel/jaarlijks-miljoenen-euros-gestolen-do…;
Mijn persoonlijke gebeurtenis, in het kort. Via LinkedIn in 2020 een Amerikaan leren kennen, bleek achteraf een scammer/crimeel te zijn, weg is het geld en ik zit met brokken te kijken en de politie, bank en advocaten hebben niets voor mij betekend.
Anno 2026 criminelen zitten overal zonder schaamte vragen ze geld en er is geen fatsoen. Ben alert het gaat om jou geld. Tip: verzamel moed en doe altijd aangifte bij de politie.
Zie onderstaande tips om jezelf te beschermen tegen criminelen in het binnen en buitenland.
⚠️ Blijf alert op Tinder en andere datingsites – bescherm jezelf
Online daten via platforms zoals Tinder, Badoo, Bumble of Lexa (ook op LinkedIn zijn ze actief). kan leuk en spannend zijn. Je leert nieuwe mensen kennen en misschien vind je zelfs de liefde van je leven.
Maar helaas zijn er ook criminelen actief die misbruik maken van vertrouwen en gevoelens.
💔 Hoe gaan deze oplichters te werk?
- Ze bouwen snel een emotionele band op
- Ze verklaren al snel “liefde”
- Ze hebben altijd een noodsituatie (ziekte, investering, vliegticket, douanekosten)
- Ze vragen om geld via bankoverschrijving, crypto of giftcards
- Ze blokkeren je wanneer het geld binnen is en je bent je geld kwijt
- Ze willen snel overstappen naar WhatsApp
Dit heet vaak datingfraude of romance scam, pig butchering.
---------------------------------------------------------
🚩 Let op deze signalen
- Iemand die je nog nooit hebt ontmoet vraagt om geld
- Het verhaal verandert steeds
- De foto’s lijken te professioneel (model-achtig)
- Ze vermijden videobellen
- Ze zetten je onder druk om snel te betalen
👉 Onthoud: Echte liefde vraagt geen geld.
------------------------------------------------------------
🛡️ Bescherm jezelf
✔ Maak nooit geld over naar iemand die je niet persoonlijk kent
✔ Deel geen kopie van je ID of bankgegevens
✔ Stuur geen intieme foto's
✔ Controleer foto’s via Google reverse image search
✔ Bespreek het met familie of vrienden als je twijfelt
Criminelen spelen in op emoties. Schaam je niet als je twijfelt – praten helpt.
----------------------------------------------------------
💬 Jouw veiligheid is belangrijker dan beleefdheid
Je bent niemand iets verschuldigd.
Je mag blokkeren.
Je mag stoppen met reageren.
Je mag “nee” zeggen.
Online daten moet veilig en leuk zijn. Wees alert, bescherm je geld en je hart ❤️
Marlene
5 Reacties
Ongelofelijk weer dit verhaal maar zo herkenbaar. Ben 3 keer opgelicht. 2x met bankfraude en 1 keer met datingfraude. Heel veel geld kwijt geraakt. Momenteel doneer ik aan een weeshuis maar nu begin ik te twijfelen. Het gaat niet naar dr kinderen. Kreeg een apje dat de persoon die de kinderen helpt in levensgevaar was en ik maar weer vlug 80 euro kon overmaken. Bijna iedere week is wel iets. Nu heb ik geblokkeerd maar het beste is natuurlijk alles verwijderen. De tips die gegeven worden zijn voor mij heel belangrijk
Hallo Marlene,
Bedankt voor de tips. Ik ben ook het schip ingegaan op basis van een mooi verhaal wat te mooi was om waar te zijn. Ook klant van Odido, dus ik ben benieuwd waar dat in de toekomst naar toe zal gaan. Een gewaarschuwd mens telt voor twee.
Groet, Peter47
Ja klopt allemaal, ik ben ook al vaak belazerd, geef nu geen enkele stuiver meer, ze liegen, bedriegen, ben gisteren ook van tinder weer afgegaan, wat een engers, en kwam oude bekende weer tegen, vroeg mij weer om 2500 te betalen, stond ook weer op Tinder, vreselijk toch, dat deze personen zo er weer op kunnen komen, nu heb ik ook een oekrainer ontmoet, via knuzz, die heeft mij nog geen enkel mailtje gestuurd om geld, hij zegt dat hij dat nooit zal doen, maar ja ik vertrouw dat ook niet helemaal, dus hij stuurt af en toe nog mailtjes, je raakt je vertrouwen kwijt, nu met dat gedoe odido zit ik ook bij, moet ik nu elke keer bank checken, we kunnen niet veel meer zo op internet, het wordt met de dag erger, ik ga ook maar de winkel, want dan kun je ook alles voelen, het is ook beter om iemand in het echt te voelen, maar iedereen verschuild zich tegenwoordig op die schermpjes, echte gesprekken vinden niet meer plaats helaas, of je moet naar apeldoorn, maar daar vroegen ze ook weer geld voor...dan maar alleen met lieve kat, beter die kan geen schade aanrichten, succes verder, geen geld meer geven nooit meer...
Hoi Elizabeth,
Zo herkenbaar en ze komen aan jou gevoel, je raakt je vertrouwen kwijt, het beschadigd je doordat je belazerd wordt en uiteindelijk ben jij het slachoffer omdat je een goed mens bent. Doe leuke dingen die jij belangrijk vindt en zo min mogelijk online zijn. Ik heb een aanrader voor vele, Netflix had een mooie documentaire The Social Dillema, misschien via YouTube te zien en je wordt bewuster gemaakt van de effecten van online zijn en wat het met je doet. Bescherm jezef en blijf bij jezelf.
Marlene
Ja dat ik dus ook. Herkenbaar van jouw Linkdln. Erg veel wel..ik had er ook een Charles M.. ook Amerikaan, die was op Linkdln die heeft mij 250 afgetroggeld voor zijn crypto..het is een heel kartel deze mensen allemaal slechteriken..en ze beloven je de hemel maar krijgt de hel. Hij had beloofd ik betaal terug ..maar niks he..ik betaal niemand meer ...ze zijn zelf verantwoordelijk voor hun eigen problemen..niet jij...wees lief voor jezelf..maar niet meer voor een ander...als ik eraan denk ik had een betere auto kunnen kopen..