Overslaan en naar de inhoud gaan
Terug naar Voor slachtoffers van seksueel misbruik

slachtoffer in gesprek met dader

Aanstaande maandag 28 oktober 20.55u wordt op NPO2 een documentaire uitgezonden over seksueel misbruik, waarin het perspectief van het slachtoffer en dat van de dader wordt belicht in een tweegesprek. Zie: https://vimeo.com/366767189

Hoe denken jullie hierover?

Anny

Bezig met laden...

1 Reactie

28 oktober 2019

Als je mijn persoonlijke mening wil weten:
Slachtoffer: confrontatie met de dader, kan een hulpmiddel zijn om er sterker uit te komen, mits dit zeer goed begeleid en verzorgd wordt. Weet waar je aan begint, want misbruik-wonden helen nooit helemaal en een terugval is niet te voorkomen. Alle respect voor de slachtoffers die zich hier aan wagen.

Dader: er is geen enkele reden voor begrip bij de dader, ongeacht welk perspectief je ook wil belichten. Na het sorry-gedrag komt vaak de reden om zichzelf schoon te praten (zelf misbruikt, was niet helder, zag het probleem niet, etc. etc.) Je bent dader en hebt iemand levenslang beschadigd, oplossen kan je niet, verdwijnen wel. Laat je slachtoffers met rust.

Ik begrijp dat ik hiermee tegen de schenen van de begrip-kwekers schop, maar ik heb te vaak meegemaakt dat de schuldvraag omgedraaid werd en het slachtoffer zich moest verantwoorden of de schuld bij zichzelf ging zoeken.
Dus: ja ik begrijp het vanuit het herstelproces van de slachtoffers en de aandacht voor dit onderwerp.
Nee, ik begrijp het niet vanuit de daders. Soms is vergeving onmogelijk. Dit is zo’n geval.