Opgelicht door iemand die je kent, politie stopt onderzoek na 7 weken
Ik heb eerder een bericht geplaatst over dat ik ben opgelicht door iemand die ik ken. Hier nog even het korte verhaal. De vriend van een vriendin gaf aan voor mij te kunnen beleggen. Na meerdere toezeggingen om uit te betalen, pas nadat er weer iets betaald moest worden onder het mom kosten, ben ik gestopt met betalen. Ik had ook niks meer. Toen informatie opgevraagd bij de politie en moest aangifte doen. Zij zagen dit als beleggingsfraude/boilerroomfraude. Nu 7 weken na de aangifte, kreeg ik vandaag een bericht met de mededeling dat het onderzoek gestopt is. Ik wordt nog terug gebeld omdat ik wil weten, hoe, wat en waarom. Maar wat mij dwars zit is: ik weet wie het mij aan gedaan heeft, ik heb zijn naam en adres. Alle bewijzen dat ik onder druk werd gezet en dan krijg je te horen onderzoek is nu gestopt. Ik snap dat de politie ook meer te doen heeft en dat andere zaken prioriteit hebben, maar dit heeft prioriteit voor mij. Kunnen zij zich ook indenken hoe het voor de slachtoffers voelt?? Ik voel me ongehoord, niet serieus genomen en het ergste gevoel is dat hij hiermee wegkomt. Want geen idee waneer het dan weer opgepakt wordt. Ik ga zeker bezwaar indienen.
2 Reacties
Hè Aries, wat ontzettend zuur om dit te lezen. Ik herken je verhaal nog van je vorige bericht en ik had echt gehoopt dat je nu met beter nieuws zou komen.
Het is al een enorme stap geweest dat je die aangifte hebt gedaan, zeker omdat het om een bekende gaat. Dat maakt de drempel vaak alleen maar hoger. Als ik je bericht zo lees, proef ik vooral de machteloosheid. Je hebt alles aangeleverd—namen, adressen, die bewijzen van de druk die op je is gezet—en dan voelt zo’n bericht dat het onderzoek stopt echt als een klap in je gezicht. Het is bijna niet te bevatten dat iemand die je min of meer kent hier zo makkelijk mee weg lijkt te komen, terwijl jij met de brokstukken zit.
Ik snap heel goed dat je zegt: voor mij heeft dit wel prioriteit. Het gaat niet alleen om het geld dat je kwijt bent, maar ook om het gevoel van rechtvaardigheid dat nu totaal ontbreekt. Dat je je ongehoord voelt door de politie is eigenlijk een tweede keer dat je vertrouwen wordt geschaad. Het is heel logisch dat je daar boos en verdrietig om bent; je bent niet zomaar een dossiernummer, het gaat om jouw leven en jouw veiligheid.
Goed dat je in ieder geval hebt gevraagd om dat telefoontje voor meer uitleg. Soms helpt het een klein beetje om te horen wat de exacte reden is, al verandert dat natuurlijk niets aan het feit dat het onderzoek nu stil ligt. En dat je bezwaar gaat indienen is een heel begrijpelijke reactie. Je laat het er niet bij zitten en dat is krachtig, ook al voelt dat nu misschien niet zo omdat je je zo in de steek gelaten voelt.
Schroom niet om hier van je af te blijven schrijven als het gesprek met de politie straks is geweest.
Henk
SHN Community ambassadeur
Zelfde meegemaakt met whatsappfraude. Naam was bekend en doorgegeven aan de politie..Zij hebben er niets meegedaan. Kreeg ook de melding onderzoek gestopt.
Sterkte ermee