Niet meer veilig
Ik heb nep-sms'jes ontvangen met een link waarin staat dat ik schuld heb bij de belastingdienst, en een nep-sms'je waarin staat dat ik douanerechten moet betalen vanwege een pakket dat ik uit het buitenland heb besteld. Dit zijn serieuze privézaken en het frustreert me dat de politie niet wil achterhalen wie hier achter zit of ervoor wil zorgen dat het stopt. Weet hoe dit verder gaat? Bijvoorbeeld nep-sms'jes waarin staat dat mijn familie beroofd is en ik op een link moet klikken, of dat mijn bloedtestresultaten binnen zijn en ik op een link moet klikken….. ik voel me niet veilig
Bezig met laden...
2 Reacties
Hoeveel pijn het me ook doet te onderschrijven, van de politie of andere overheidsdiensten hoef je niets, maar dan ook niets te verwachten.
Wat rest is onszelf te beschermen, gezond verstand doet wonderen. Onthoud dat de instellingen die je noemt communiceren via mail. NOOIT via SMS'jes.
Geloof me, die mag (ik zou bijna zeggen moet) je gewoon negeren.
Misbruiken de boefjes dan nooit mailberichten?
Jazeker, maar daar kan je jezelf ook voor beschermen. Let bijvoorbeeld op het complete mailadres van de afzender. Zou dat het adres zijn van de daadwerkelijke instantie? Bij twijfel, bel ze!
Staat er een link in de mail die je zou MOETEN aanklikken? Ga er met je muis overheen (dus NIET klikken). Onderin het scherm zal je mailprogramma laten zien naar welk internet adres de link verwijst. Nogmaals, is dat een adres dat je zou verwachten?
Je ziet, je kan nog steeds veel controle houden. Maar inderdaad, blijf alert.
Sterkte.