Ervaringen als ambassadeur voor Slachtofferhulp Nederland
Als ambassadeur voor een van de communities van Slachtofferhulp Nederland ben je als vrijwilliger een luisterend oor en een troostende schouder, maar bovenal een lotgenoot. Alle ambassadeurs hebben zelf een ingrijpende gebeurtenis meegemaakt, vergelijkbaar met de verhalen die in de communities worden gedeeld. Denk aan slachtoffers van oplichting, datingfraude of seksueel misbruik, maar ook aan nabestaanden na een verkeersongeval of zelfdoding. Voor elk van hen is er een ambassadeur die uit eigen ervaring spreekt en begrijpt waar je behoefte aan hebt.
Maar ambassadeur zijn is meer. Regelmatig nemen we als ervaringsdeskundigen deel aan informatieve markten en bijeenkomsten. Afgelopen woensdag, 21 mei, reed ik vanuit Friesland naar Rotterdam om deel te nemen aan ‘Echt niet vandaag’, een evenement in de Centrale Bibliotheek Rotterdam over online veiligheid. Het evenement werd ondersteund door meerdere instanties en organisaties, waaronder de politie, Fraudehelpdesk, SeniorWeb, Rabobank en Slachtofferhulp Nederland.
Het blijft opvallend en ook beangstigend hoeveel mensen zich melden met verhalen over oplichting of pogingen daartoe. Het is dan ook heel fijn om deze mensen persoonlijk te kunnen ondersteunen. Kortom, het blijft een geweldige maar vaak emotionele ervaring om vrijwillig ambassadeur te zijn. Maar ik zou het voor geen goud meer willen missen.
6 Reacties
Zou ik eens met je kunnen chatten Henk. Ik heb een vraag die ik niet hier wil stellen
Dank alvast…
Dat kan. Stuur maar een mail naar hstruik@gmail.com
Telefoonnummers plaatsen we niet.
Fijn dat je dit werk doet Henk.
Jammer dat ik daar niet bij kon zijn.
Apart dat de Rabobank er ook van de partij was. Ik ben niet zo netjes benadered door hun nl als dating slachtoffer. Ik weet niet wat uw ervaring is?
@klaproos, er waren al eerder signalen dat Rabobank haar zienswijze aan het bijstellen is. Het is een log instituut dus het zal niet direct overal merkbaar zijn. Maar de wil is er (eindelijk!)
Hoop oprecht dat andere banken gaan volgen. De toekomst zal het uitwijzen.
Overigens komen er meer van dit soort informatieve evenementen.
Ik zou graag op de hoogte willen zijn van de evenementen. Hoe kom ik aan de info?
Dat is een hele goede vraag. Ik zal kijken hoe we dat kunnen oplossen op een acceptabele manier. Ik kom hier zeker op terug!