Overslaan en naar de inhoud gaan
Terug naar Voor slachtoffers van geweld

Mishandeld in de trein door NS hoofdconducteurs

Ik stapte op een gewone maandagmiddag in de trein toen de deur open was en op moment dat ik instapte was de deur nog open en terwijl ik instapte gingen de deuren uit het niets dicht met gevolg ik kwam halverwege vast te zitten waardoor een vrouw al van de spoorwegen vanaf het perron al ongevraagd aan mijn ebike fiets begonnen te sjorren en vervolgens met mij discussie aan ging. Ik gaf aan dat het nog makkelijk kon instappen en werd ik dus beschuldigd vals van dat een deurstoring veroorzaakt had.

Ik zei ook dat niks misdaan had ze vroegen ook niet eens om bewijsmateriaal van mijn fiets op dat moment als hulpmiddel was en hij was wel als herkenbaar aangemerkt van te voren met een mindervaliden sticker. 

Werd me van te voren gezegd door een mannelijke collega van die vrouw, als ik niet trein uit ging dat hij als gewone hoofdconducteur tegen mij geweld zou worden gebruikt. 

Erna het erge is dat omgeroepen werd en dat ik aangemerkt werd van lastige reiziger die niet met fiets eruit wou waardoor 15 man op me af kwamen, onder andere reizigers en nog eens 5 personeelsleden collega's van de hoofdconducteur die niet geweld bevoegd zijn en op mij afgelopen en dus met 15 man uit de trein sleurden en ervoor nog bij me jas pakte en een van de medereizigers heb ik nog gewaarschuwd voor dat ik eruit gezet werd dat hij niet aan me mocht zitten, omdat ik zelf autisme heb en niet wadeerde dat aan mij gezeten werd. Hij negeerde het nadat die aan mij zat tijdens de uitzetting ben ik in verweer gegaan naar die andere reiziger een flinke elleboog gegeven uit zelfverdediging. De Hoofdconducteur sloeg mij op mijn schouder en pakte mij ook bij mijn kraag en de andere reizigers die op het incident waren afgekomen die tot mijn verbazing niet aan mijn kant stonden maar aan kant van personeel van de trein. Mijn hoofd werd naar beneden geduwd (als een soort crimineel was) en gehouden tot ik buiten de trein op het perron stond. Tilde de omstanders mijn fiets op en zette die bij mij ook buiten de trein. 

Dit alles heeft zoon 5 minuten vertraging opgeleverd en met resultaat dat als ik zelf met de trein moet angstiger geworden ben. Heb enkel last van mijn nek en schouder aan over gehouden. Politie wou eerst een melding in systeem zetten maar ik ben er niet tevreden mee wat ook al aan heb gegeven omtrent Art. 1 grondwet dat ik op basis van autisme (onzichtbare) handicap uit de trein ben gezet en dus ook vermoedelijk daarom met geweld mishandeld ben om mij de trein uit te krijgen.

Bezig met laden...

1 Reactie

02 februari 2025
Update:

Politie weigerde aangifte op te nemen op 30 januari jl. (hoop dat ze meelezen). Ze hebben slechts een melding, ja een melding in het systeem gezet terwijl bewijs heb als foto's van de letsels als blauwe plekken en niet te verteren voor mij gewoon en in mijn geval de daders ongestraft blijven en dus oftewel krijg ik een dikke middelvinger van veiligheidsinstantie die je recht op aangifte doen als slachtoffer ontneemt te bizar voor woorden gewoon. Heb die dag ook ernorm lopen janken de gehele dag. Voel me letterlijk in de kou gezet door de politie.