Op zoek naar ervaringen
Lieve allemaal,
Voor een stuk dat ik voor een onderzoeksjournalistiek platform schrijf over datingfraude ben ik op zoek naar iemand die mij (eventueel anoniem) meer kan vertellen over zijn/haar ervaring met datingfraude. Hoe ontmoette je de scammer? Hoe ben je ingepakt? Wanneer realiseerde je dat het niet pluis was? En toen het uitkwam, hoe reageerde je omgeving?
Ik begrijp dat het een zeer zwaar onderwerp is en zal mijn best doen om zo voorzichtig en respectvol met je verhaal om te gaan. Ik hoop dat we samen kunnen zorgen dat mensen beter ingelicht zijn over deze vorm van fraude en meer begrip kunnen creeëren voor slachtoffers.
Als het je wat lijkt om mee te werken of als je meer informatie wilt, kun je me bereiken op neeltje.walgien@gmail.com.
Groet, Neeltje
2 Reacties
Ik ben van maart t/m oktober het slachtoffer geworden van een datingfraude. Een crimineel die zich voor heeft gedaan als een bekende Nederlandse acteur en zo bij mij binnen heeft kunnen komen op hele slinkse wijze. Hij heeft het voor elkaar gekregen dat ik hem geld heb gestuurd. Het is gebeurd in een hele zware en kwetsbare periode in mijn leven en dat er mensen zijn die je gewoon willens en wetens kapot maken. Het is omdat ik een vangnet heb, maar anders weet ik niet wat ik had gedaan. Het is zo smerig en gemeen wat er gebeurt is. De intimidatie, manipulatie van deze criminelen is zo gemeen. Ze weten precies hoe ze je moeten bespelen en raken. Ik heb sinds 3 weken alles verbroken en ik ben echter getraumatiseerd en er kapot van. Als ik eraan bij kan dragen met mijn verhaal dat iemand dit niet overkomt dan doe ik dit graag.