Overslaan en naar de inhoud gaan
Terug naar Voor slachtoffers van datingfraude

Na 2 jaar

Lieve lotgenoten,

Na 2 lange jaren waarin ik van alle kanten ben gewaarschuwd ook hier ben ik er eindelijk gevoelsmatig klaar voor om dat deel los te laten.

Ik bleef maar geloven dat hij het was voor mij. Dat onze liefde oprecht was. En natuurlijk waren daar die rode vlaggen. De vlaggen die jullie zagen maar ook mijn vrienden.

De laatste maanden zag ik pas wat er gebeurde. Hij legde de schuldvraag bij mij neer keer op keer. Dat ik echt aan mezelf begin te twijfelen of ik niet een verkeerd mens was. Of ik niet degene was die hem manipuleert. 

Ik begon met aantrekken en afstoten. En de periodes van geen contact werden steeds langer.

Maar toch waren mijn gevoelens voor hem niet weg en nam ik toch weer contact met hem op. Hij nam een dominante houding aan, bleef zeggen hoeveel hij van me hield en dat we samen een toekomst in Nederland gingen opbouwen. En toen kwam de vraag om geld om de hoek.

Ik voelde een baksteen op mijn maag liggen maar ik speelde het mee want ik wilde weten tot hoever hij zou gaan. 2000 euro had hij nodig om zijn visum te regelen bij een "agent" de vlucht moest betaald worden.

Ik speelde zijn spel mee en zei ik maak 1000 over regel daarmee wat je moet regelen en die vlucht die boek ik wel. Onder de noemer: je hebt al zoveel te regelen.

Hij werd boos, ik vertrouwde hem niet en er was altijd al sprake van achterdocht jegens hem immers ik gaf hem geen geld en liet hem daarmee in de steek.

Voor 3 weken geleden nam ik (ja hoe stom) weer contact met hem op. En alles was weer als vanouds voor hem. 2 dagen hield hij dat vol en toen op dreigende toon; ik wil giftcards van Apple ter waarde van 500 euro.

Intussen ben ik met 2 vriendinnen zijn vrienden en familieleden gaan natrekken op insta en fb en wat bleek 50% had hun account in april 2021 gemaakt de andere helft november 2021. Dit kon geen toeval zijn.

Ik benoemde dit bij hem en natuurlijk draaide hij alles om. En had zelfs het lef nog om te vragen of ik die 500 aan Apple kaarten wilde opsturen.

Ik heb niet meer geantwoord terwijl ik diep van binnen laaiend ben en hem dat nog wil meegeven. Maar wat heeft het voor zin? Zou hij ermee zitten? Nee, voor mij 100 anderen.

Ik ben nog in totale ongeloof dat ik er zover ingezonken ben. Ik ben er niet voor geld in gegaan maar emotioneel heeft hij me volledig kapot gemaakt.

Gelukkig heb ik mijn vrienden en ik kan 1000 keer mijn verhaal doen maar of ze het begrijpen.. nee dat niet. 

Schaamte naar anderen maar ook naar mezelf toe. Iedereen had gelijk maar ik zou bewijzen dat het echte liefde was.

Het was echte liefde, liefde voor het geld.

Bezig met laden...

15 Reacties

02 mei 2025
Hi Xoxo2000
Ik ga bijna zeggen het standaard verhaal. Helemaal standaard is het natuurlijk niet maar helaas het eindresultaat vaak wel.
Ze maken je een soort van afhankelijk van hen: ze overladen je met complimenten, je bent bent de enige in hun leven waar ze echt op kunnen bouwen. Daarnaast ben jij ook letterlijk de enige waar ze op kunnen bouwen want andere familie is er vaak niet.
Gelukkig ben je geen geld kwijt geraakt. Dat is bij vele hier in de community wel anders.
Dat gebroken hart gaat helen. Misschien kost het wat tijd maar ik weet het 100% zeker.
Blijf in je achterhoofd houden dat je verliefd bent geworden op ene verhaal en niet op een persoon.
Weet dat je hier altijd een luisterend oor zal vinden als je het nodig hebt.
Groetjes Sylvia
Slachtoffer I ambassadeur
02 mei 2025
Wat was zijn eerste naam? Was dat Gerald of Eric of Humfrey of steve? Dat zijn de online lovers die ik heb gehad. De eerste vertrouwde ik wel totdat hij zijn achternaam zei. Die echte man heeft in 2017 zijn vrouw en dochter vermoord. Hij lijkt er niet op maar die foto's zijn ook allemaal nep. Je bent niet de enige hoor. Ik ben er ook in gestoken. Nooit met geld. Maar nu date ik alleen Nederlanders. Dat gedoe met Apple giftcards is inderdaad heel bekend. Eric wilde een laptop en 2 Iphones, Humfrey en Steve geld om hun te "redden" en Gerald ook Giftcards.
02 mei 2025
Xoxo, weet je wat mij opvalt, niet aan jouw casus maar algemeen.
Op TikTok, Instagram en Facebook hoeveel scammers dat daar actief zijn,
Ik ben er laatst flink ingetrapt en het heeft mij wel echt veel geld gekost aan een nep Justin Yoder.
Mijn wijze raad aan iedereen, ga niet online iemand zoeken en ga beeldbellen dan heb je in iedergeval een gezicht bekend.
Geloof niet in hun foto’s en filmpjes, tegenwoordig zijn ze zo bewerkt dat het echt lijkt, zo ben ik er ook ingetrapt, de foto’s en filmpjes waren echt, blijkt het allemaal bewerkt te zijn, zelfs zijn mondbeweging en de spraak was echt allemaal met de computer bewerkt.
02 mei 2025
Ik ben tot vanavond hier daarna ga ik met vriendinnen naar de kust dus kan het voorkomen dat ik later pas reageer.
02 mei 2025
Dat is het precies wat je op het einde zegt: echte liefde voor het geld.
Maar jij moet ook weer liefde krijgen, liefde voor jezelf en vooral: vergeef het jezelf. Jij bent niet stom geweest, alleen maar goedgelovig. Heel veel sterkte met het verwerken.
02 mei 2025
Dank je wel! Ik ben me in deze praktijken gaan verdiepen en waar ik het meest van schrok waren de zelfdodingen die scam veroorzaken. Daar schrok ik echt van.
02 mei 2025
Dat is zeker een enorme schok. Die bedriegers weten niet wat ze aanrichten, en het zal hen ook niks doen denk ik. Dan weet je meteen wat voor een minderwaardige soort dit is. Alleen geld telt, meer niet.
02 mei 2025
Super knap dat je uiteindelijk de stekker eruit getrokken hebt! Het is totale "mindfuck" wat er wordt gedaan. De scheidingslijn tussen echt en fictief is dun. Wees trots op jezelf en geniet van de fijne momenten met echte vrienden
02 mei 2025
Het kost me veel moeite om achter mijn keuze te blijven staan. Er zijn zelfs momenten dat ik denk dat ik het totaal verkeerd zie. Zo van hoe kan het dat hij het 2 jaar heeft volgehouden zonder geld te vragen.
Ik voel me echt dom. Dat ik erin trapte. Alles leek echt. Maar insta en fb gaven eigenlijk de doorslag.
02 mei 2025
Ik snap je volkomen. Bij mij ging het vrij snel, na een week kwam hij al voor geld. En toch heeft ook die ene week gezorgd voor ongeloof en verbijstering; laat staan 2 jaar.
Heb je zijn foto's al door Yandex.com gehaald? Die site gaf bij mij direct duidelijkheid, omdat zijn foto's op vele sites te vinden waren in diverse landen. Dat heeft mij geholpem
02 mei 2025
Nee dat heb ik niet gedaan wist ook niet dat het kon. Ik zal het eens gaan doen wanneer ik daar echt de tijd voor heb. Ik heb zijn profielnaam en de foto's staan open en bloot. Foto's die ik kreeg daar zag je (achteraf) dat ze zijn gefotoshopt.
02 mei 2025
Ik weet niet hoe je hem hebt leren kennen, maar als het via een datingsite is dan kun je die foto's gebruiken. Had ik dat maar direct gedaan, dan was het anders gelopen. Maar dat is mosterd na de maaltijd. De foto's die ik kreeg zijn van een bekende acteur uit Tsjechië. Heb hem een mail gestuurd met daarin de heads up dat zijn foto's worden misbruikt. En daar heb ik er een streep mee onder kunnen zetten.
02 mei 2025
Via insta
En ik heb niet zoals jij een bekend persoon
Ik had zijn"ware" foto's gehad
02 mei 2025
Als je zijn "ware" foto's door Yandex haalt (staat als tip op de site Fraudehelpdesk), dan weet je niet wie de echte identiteit van deze persoon kan zijn. Ik ben gaan speuren aan de hand van alle foto's die ik vond door Yandex en kwam uiteindelijk hier op uit. Het gaf me de controle terug en ik vond het fijn om te zien dat de persoon van de foto's met wie ik sprak een andere persoon is dan dat hij zich voordeed. Ook als je niet achter de ware identiteit komt, is het verhelderend als je ziet dat een foto in zoveel diverse landen op verschillende sites wordt gebruikt. De bevestiging dat het absoluut een scam is!! Hou vol
02 mei 2025
Ik zal het zeker doen. Ook al komt zijn ware eind naar voren ik ben genezen van hem..echt die scammers gaan over lijken.
Op insta is een groep scam haters united. Heel verhelderend