Help! Oekraïnse liefde?
Vorig jaar is mijn moeder na een lang ziekbed overleden. Mijn vader (60) heeft al die tijd voor haar gezorgd. Na het overlijden is mijn vader geëmigreerd. Mijn ouders waren bijna 35 jaar getrouwd.
Na ongeveer 4 maanden leerde mijn vader (in Nederland) een vrouw kennen, een Hollandse vrouw. Het was snel, maar het kon. Ze deden leuke dingen samen, maar uiteindelijk werd het niets omdat ze niet wilde emigreren.
Ongeveer 2 maanden later leerde mijn vader opnieuw een vrouw kennen, dit keer een Oekraïnse. Ook woonachtig in Oekraïne. Ze is knap, jong (49) en woont in een oorlogsgebied. Mijn vader twijfelde over haar leeftijd en zij stuurde gelijk een foto van haarzelf met haar paspoort.
Na 2 dagen kon zij al vertellen dat ze verliefd op hem was. Ze wilde naar hem toe komen en wilde met hem een toekomst opbouwen. Mijn vader, eenzaam in een ver land, vond het goed en zei dat ze welkom is. (Ze konden elkaar 2 weken!!)
(Even als extra informatie, volgens hem was het internet in Oekraïne slecht en hadden dus soms maar 3x per dag 2 minuten contact vanwege luchtalarm/ oorlog)
Ze zou haar baan opzeggen en zorgen dat ze een ticket zou regelen om met de bus naar hem toe te komen. Toen kwam ze erachter dat er nog een belastingschuld was van €7000. Ze kon het niet betalen. Mijn vader zei dat hij haar ook niet kon helpen, omdat hij maar €400 per maand te besteden heeft, dit is voldoende voor de maand en om af en toe leuke dingen te doen.
Ze verkocht daarom "alles". Haar fiets, een sintesicer (geen flauw idee wat het is), ze had zo €7000 geregeld. Ook had ze nog extra geld om een ticket te kunnen kopen.
Ticket was gekocht, daarvan kreeg mijn vader een bewijsje toegestuurd (volgens hem met datum, bedrag etc).
Vorige week maandag zou ze vertrekken. Eenmaal bij de grens aangekomen werd ze aangehouden door de douaniers. Ze had nog een belastingschuld van €17000. Het bleek dat haar ex-man (inmiddels gescheiden) een lening had afgesloten en zij garant stond. Die lening was niet betaald, dus ze mocht het land niet uit. Ze moest terug met de bus naar huis en uitzoeken hoe dat zat.
Ze kon al heel snel vertellen dat die ex man overleden was en ze had ook gelijk een overlijdensakte. Ze zou ermee naar de bank gaan om te kijken of er een verzekering was afgesloten bij overlijden. Dit was er niet, dus zij draait voor de kosten op. Ze was naar de bank gegaan en gezegd dat ze het bedrag niet kon betalen, want als ze in Oekraïne bleef met een maandsalaris van €300 ze dat nooit kon inlossen. Ze wilde naar het buitenland, daar werken, want daar verdient ze meer en dan inlossen. De bank gaat akkoord, als ze maar eerst €10000 betaald.
Nu komt het. Mijn vader gelooft dat vrouwtje nu en wilt het betalen (hij heeft wel geld, maar dat niet tegen haar gezegd).
Wat kan ik doen om hem tegen te houden? Ik begrijp dat hij eenzaam is en graag gezelschap heeft, maar ik wil niet dat hij wordt opgelicht. Want, dit is toch wel een oplichting??
Ik weet het niet meer wat ik kan doen om hem te stoppen.
8 Reacties
Ik maak op moment een soortgelijke ervaring mee als die van je Vader, enorm veel lijkend, dus ja, belastingschuld over gebleven na COVID, daarmee werd haar paspoort geblokkeerd, deze heeft ze uiteindelijk zelf betaald waarna ze haar paspoort kon krijgen.
Maar dan komt het, op reis naar Nederland, aangehouden aan de Poolse grens, ze mocht nog steeds niet uit reizen, achteraf blijf dus een schuld open te staan van een klein €10.000 van haar ex man, overleden in de oorlog…..
Echter, we zijn nu vanaf maart in contact, whatsapp, videobellen, heen en weer van foto’s geen probleem, alles laten checken door een expert na het lezen van je verhaal, geen scams.
Ook, heeft ze nog geen geld gevraagd, sterker nog, ik heb €200 ontvangen van haar om spullen voor de cat te kopen die zij mee zou nemen.
Toch, al met al, er hangt bij mij nog een rode vlag, vandaar dat ik benieuwd ben naar het vervolg van jou verhaal.
Groet
En ik mis ze. En het is inderdaad beter om iemand fysiek te zien, dan via (beeld)bellen.
Je pa wilt veel geld uitgeven aan een persoon, terwijl je vader ook geld zou uit kunnen geven om jou te kunnen bezoeken.
Heb je verder wel goed contact met hem? Of is het vaak kibbelen wanneer jullie contact hebben?
Snap heel goed dat het je verdriet en pijn doet om je vader zo te zien, Verder is het jouw verantwoordelijkheid niet, en zijn eigen keuze wat die maakt.
Je kan anderen wel waarschuwen, maar ja, soms moeten mensen eerst op de blaren zitten voordat ze leren, ongeacht leeftijd, helaas.
Liever voorkomen dan genezen.
Hoop dat jij en je vader geluk vinden in dit (korte) leven.
mvg,
Sjoerd
Is het een idee om af te spreken met je vader?
Of zeg ik wat geks?
mvg,
sjoerd
Dankjewel voor het meedenken!
Wanneer iemand verliefd of gek op iemand anders is, ook al is die andere een demoon of slecht persoon.
Is het lastig om diegene te overtuigen een andere pad op te gaan.
Dit klinkt inderdaad als oplichting.
Hopelijk kan je een goed gesprek met je vader houden en dat je hem kan overtuigen dat hij beter verdient dan dit.
Het is een hoop geld, 700€ ..... €17000 euro.
Ik hoop dat je vader wijs genoeg is om in te zien dat hij beter verdiend.
En hoop dat jij en je vader een gelukkig leven kunnen lijden verder.
mvg,
Sjoerd